Avrilka-rozhovor

15. července 2008 v 12:20 |  Avril Lavigne
Už je to 5 let, co tahle Kanaďanka vydala svůj debut Let Go, který se stal třetí nejprodávanější deskou roku 2002! Teď je na světě její třetí album The Best Damn Thing a s novým hitem Girlfriend už Avril útočí na věechny hitparády. Jaká vlastně je její nová deska? A co všechno se u ní v poslední době změnilo? Například se vdala. Nejen o tom se za pár měsíců už 23letá rocková hvězda rozpovídal.
,,Ať si říká kdo chce co chce, tohle jsem já a tohle je moje hudba, a za tím si stojím!"

Na světě je tvá nová deska The Best Damn Thing. V čem je podle tebe jiná než tvá předchozí alba? Avril: Přiznám se, že o tom jsem vůbec nepřemýšlela. Nevím, v čem jejiná než má předchozí alba. Ale vím, že je to velmi zábavná deska. Písničky na ní jsou určené k vyblbnutí, na tancování, na bláznívé párty. Prostě chci. aby se lidi s mnou hudbou co nejlíp bavili. Takže jestli je v něčem jiná, snad jedině, že je hodně zábavná.
Ano, to je docela zvláštní-jsi považována za rockovou rebelku, ale tvé nové písničky, jako třeba tvůj nový singl Girlfriend, jsou dost jiné než tvé starší songy. Jak tě napadlo pustit se zrovna tímto směrem zábavy a bláznivého blbnutí? Avril: Nejvíc inspirace na nové album jsem získala během posledního koncertního turné. Na těch koncertech jsem si totiž uvědomila dvě věci. Za 1. že mě víc baví rychlejší songy typu Sk8ter Boy než pomalejší a za 2. že se mi moc líbí, když publikum jen tak nestojí a nemávají rukama, ale všelijak bláznivě tancuje, blbne, baví se a užívá si koncert naplno. To byl ten signál, který mi napověděl, že právě ty rychlé písničky jsou přesně to, na čem chci novou desku postavit. A je mi jedno, co si o mě teď bude kdo říkat. Jsem šťastná, že mi to vyšlo přesně tak, jak jsem chtěla, a jsem spokojená. Ať si říká kdo chce co chce, tohle jsem já a tohle je moje hudba a za tím si s tojím!
Videoklip ke Girlfriend je tvé první video, ve kterém tancuješ... Avril: Ano, a to přitom původně tahle písnička vůbec nebyla mezi zěmi. za kterých jsem chtěli první singl vybírat. Jenže v průběhu se mi nějak dostal do hlavy a ve volných chvílích jsem chodila po studiu a zpívala si refrén a zjistila jsem, že s emi hrozně líbí, tak jsme si řekli, že to je přesně ono. A že je ten videoklip taneční, je naprosto v pořádku. Vždyťta písnička si o tanec přímo říká. Ale nechtěla jsem, aby to vypadalo jako klasické popové video. To by se k té písničce ani nehodilo. Takže jsme vymysleli takovou bláznivou bojovou choreografii-rány pěstí, kopy atd. Dokonce jsem kvůli tomu musela absolvovat takový zvláštní pohybový tréning a rychlokurz tancování, což nikdy předtím nebylo potřeba. Takže to byla celkem dřina a o to víc jsem ráda, že to dopadlo tak dobře.
,,Nemusím být přece stále za drsnou rockerku. To by mě ani nebavilo."
Jakým způsobem vlastně dáváš dohromady písničky? A jak si vybíráš lidi, se kterými spolupracuješ? Avril: Především jsem stále sama sebou. Pokud člověk chce napsat dobrou písničku, nestačí mu představa, o čem by měla být, ale musí do ní dát kus sebe. Každá písnička má být totiž alespoň částečným vyjádřením vlastního pocitu. A pokud tohle člověk ignoruje, pak to nikdy namůže být předsvědčivé. Proto já se při psaní každé písničky jakoby vyčistím, protože vyjadřuju svoje pocity. Hlavní je věřit sama sobě a neřešit, co si myslí ostatní! A lidi si vybírám podle tohom jak kdo kterou píseň cítí. Když napíšu song, mám o něm jasnou představu. A když to jeden producent vidí jinak, jdu klidně za dalším a ještě za dalším, dokud se s někým neshodnu. Nikdy bych si neodpustila, kdyby moje písničky nebyly přesně podle mého!
Že děláš trochu jinou muziku než dřív, je teda jasné. Myslíš si, že ses změnila i ty sama od té doby, co jsi v osmnácti prorazila do velkého showbyzbysu? Avril: Já si nemyslím, že jsem se nějak změnila. Nejspíš jsem za těch pět let dospěla a taky zestárla, alepořád jsem ta samá osoba jako předtím. Je pravda, že kdysi jsem třeba hodně jezdila na skateboardu, což už teď nejezdím, ale to je v souvislosti s mým vývojem. Ne proto, že bych nad tím najednou ohrnovala nos. Lidi mi taky říkají, že mi asi někdo začal mluvit do image, protože se oblékám jinak než dřív. Ale to není pravda-do oblékkání mi nikdy nikdo nemluvil. Oblékám se prostě tak, jaks e mi líbí. Nemusím být přece stále za drsnou rockerku, to by mě ani nebavilo.
,,Když je člověk ve šťastném manželství, užívá si život dvakrát víc než předtím."
Jedna velká změna se ve tvém životě přece jen stala. Minulý rok ses vdala za Derycka Whibleyho z kapely Sum 41. Jak se cítíš coby vdaná paní a jaké to je, když jsou oba manželé rockové hvězdy? Avril: Manželství je podle mě krásná věc, a když je člověk ve šťastném manželství, jako třeba já, užívá si život dvakrát víc než předtím. A co se týká rockových hvězd,musím říct, že nám to oběma moc vyhovuje, protože žijeme hodně podobným stylem, takže oba vímem jak to chodí, a nemusíme si nic vyčítat. Taky máme stejného managera, takže si program plánujeme společně tak, abychom se mohli maximálně věnovat svým kariérám a zároveň být vo nejvíc spolu, a funguje nám to, takže je to skvělé.
Vdala ses, když ti bylo 21 let. Myslíš, že je to vhodný věk na takový životní krok? Avril: Podle mě to není vůbec o tom, kolik vám je, ale o tom, jestli s tím člověkem opravdu chcete zůstat po zbytek svýho života. Je pravda, že lidé se žení a vdávají stále později. Ale já si myslím, že není tak důležité jestli je vám 21 nebo 25, ale jestli jste na společný život s tím druhým připraveni. Holky, pokud si nejste jisté, nedělejte to-ušetříte si pak zbytečné problémy. Ovšem pokud si jisté jste, není nač čekat-do toho, než vám vašeho miláčka vyfoukne nějaká jiná!
,,Když něco opravdu chcete, musíte být ochotni pro to mnohé obětovat."
Často se říká, že když člověk pronikne do showbyznysu moc brzy, předčasně dospěje, což prý není správné. Co ty na to? Avril: Já mylsím, že je to blbost. Lidi si neuvědomují, že i spousta jiných branží, nejen showbyznys, vyžaduje, aby se jim člověk věnoval naplno už od dětství, chcete-li být úspěšný. V showbyznysu je to jené jen tím, že je člověk všem na očích a nemá kam se schovat. Já jsem si vybrala hudbu a zpívání, a říkám vám, že nelituju ničeho! Dělám to, co jsem vždycky chtěla, žiju svůj sen a ke všemu s emi daří, co bych si mohla přát víc? Když něco opravdu chcete, musíte být ochotni pro to mnohé obětovat. Já jsem možná obětovala část dětství a stálo mi to za to! A jsem nesmírně vděčná, protože dobře vím, že je spoustu lidí mnohem talentovanějších, než jsem já, ale většina z nich nikdy nedostane šanci dostat svou nahrávací smlouvu.
Čím to, že na rozdíl od řady jiných celebrit ty pravidelně nebýváš vidět v bulvárech a nejsou kolem tebe žádné skandály? Avril: Je to asi hlavně tím, že já nemám sebemenší zájem v těch bulvárech být, takže e pokud možno vyhýbám všem místům. kde bych mohla narazit na paparazzi. Ne vždycky se to samozřejmě podaří a občas se taky někde objeví moje nežádoucí foto. Dávám si ale pozor, aby to nebylo moc často a aby to nebylo moc skandální. Protože jakmile paparazzi vidí, že je šance získat další pikantní fotky, nenechájí vás napokoji, dokud je nezískají. Takže je lepší držet se zpátky a k něčemu takovému jim vůbec nedat šanci.
<![CDATA[//><!]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád/a Avril Lavigne?

jjj!!! 91.7% (11)
ne 8.3% (1)
trošku 0% (0)

Komentáře

1 Verča Verča | Web | 11. srpna 2008 v 17:40 | Reagovat

Ahoj Luci. Moc krásný blogísek, miluju Avril tak mi prosím řekni kde berež ty rozhovory.díky Verča

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama